Zapouzdřená margarita

1/ Rozpusťte laktát vápenatý (1,25 ml), 1 polévkovou lžíci (15 ml) teplé vody a 1 polévkovou lžíci (15 ml) citrusového likéru. Po rozpuštění laktátu vápnatého přidáme do směsi mangovou šťávu (150 ml). 

2/ Směs nalijte do formiček, vložte ji do mrazáku a nechte zmrznout. Každá kostka ledu bude tvořit samostatnou kouli. Přísady - zdobení, jako jsou malé kousky ovoce nebo nasekané byliny, můžeme přidat do formiček ještě před zamrazením.

 3/ Do nádoby s plochým dnem si připravte lázeň alginátu sodného rozpuštěním jednoho sáčku (2 g) alginátu sodného na 2 šálky vody. Doporučujeme rozmixovat směs ručním mixérem.

4/ Lázeň z alginátu sodného nechte odpočinout alespoň 15 minut, aby vyprchaly vzduchové bubliny. Příliš mnoho vzduchových bublin by bránilo iontům vápníku obsažených ve zmrazených koulích v pronikání skrz povrch lázně alginátu sodného.

5/ Zmrzlé koule obsahující ionty vápníku ponořte do lázně alginátu sodného. Ujistěte se, že se koule v lázni nedotýkají jedna druhé a opatrně promíchejte, aby se membrány jednotlivých koulí nepoškodily.

6/ Nechte směs odpočinout nejméně 3 minuty. Ionty vápníku reagují s molekulami alginátu. Koule jemně promíchejte, aby byly rozmístěny v lázni rovnoměrně. 

7/ Pomocí děrované lžíce sbírejte koule z alginátu sodného a opláchněte je ve studené vodě. Želírovací proces (gelifikace) a tvorba membrány se zastaví v okamžiku, kdy se koule opláchnou vodou.

8/ Servírujte a ohromte své hosty.